Možná jste si všimli, jak se v centru pozornosti médií stále pohybuje koronavirus, a to i přesto, že bychom se měli věnovat spíše jeho prevenci. Občas se pozitivní informace v médiích objeví, ale mnoho lidí si stále neuvědomuje vzájemné souvislosti fyzického pohybu, dostatečné regenerace, eliminace stresu a imunitního systému. Že je jedinou obranou proti viru imunita, ví každý, ale mnoho lidí tápe, jak vlastně imunitu správně posílit.

holčička na trampolíně

Imunita je základ

Jednou z cest je stravovací režim, a pokud máte zájem na sobě zapracovat, ohlížejte se spíše po směrech, které propagují vegetariánství nebo některé poznatky z Tradiční čínské medicíny. Nezapomínejte také na pozitivní myšlení, vyvážený pracovní režim, dostatek spánku (hlavně v nočních hodinách) a co nejvíce omezit stres, pokud to vůbec jde.

Nejobtížnějším krokem bývá vždy vhodný pohyb. Je-li organismus přetížen usazenými odpadními látkami z nevhodné stravy, je mnohdy těžké se sportem a s cvičením vůbec začít a hlavně u něho setrvat. Máte-li nějaké to kilo navíc, bude se vám obtížně běhat a zvedat činky, vyzkoušejte raději trampolínu. Alespoň pro začátek.

trampolína s ochrannou sítí

Co získáte pravidelným skákáním

Skákání na trampolíně je značně vysilující, spálíte spoustu kalorií a posílíte svaly. To vše ovšem zábavnou formou.

Že by bylo zrovna hopsání zábavné?

Je tomu skutečně tak, může za to svérázný pohyb, kdy se tělo vznáší ve vzduchu a krátkodobě nastává stav beztíže. Právě tento okamžik je rozhodující pro uvolňování hormonů štěstí a zároveň pro potlačení adrenalinu a dalších stresových hormonů. Tím se tento pohyb liší od mnoha jiných, srovnatelné je snad jen plavání.

Dopřejte si každý den deset, patnáct minut na trampolíně 366 a pocítíte změnu sami na sobě. Pokud k tomu zařadíte vhodné pokrmy, výsledky se musí objevit u každého, a to ve všech věkových kategoriích.