Moderní interiér by měl působit vkusně a jednoduše. Ovšem nic se nemá přehánět a v interiéru, který bude mít bílé holé stěny, se asi nebudeme cítit příliš dobře. Čím tedy oživit stěny a zároveň neutratit poslední peníze za jejich vyzdobení. Pokud stále tápete, tak se začtěte do našich zajímavých tipů.

gobelín

Na co plátno?
Probuďte v sobě umělce, vezměte do ruky štětec a začněte malovat. Plátno, ale tentokrát nechte uklizené na stojanu a začněte oživovat bílé stěny. Nemusíte nutně vykreslovat složité reálné výjevy, k oživení postačí i pár ledabylých „cákanců“, které jakoby vznikly na zdi omylem, tenká pestrobarevná linka nebo jednoduchý obrazec, který si předtím předkreslíte obyčejnou tužkou.

I když by se mohlo zdát, že se jedná jen o takové rádoby malování, dejte si na vašem výtvoru záležet, přeci jenom by se vám nepovedený výtvar pak později špatně předělával.

Samolepky na zeď
Najdete je v podstatě na každém rohu. Jsou prostě všude! Velkoformátové samolepky na zdi nebo další povrchy dobyly v posledních letech snad všechny české domácnosti. Tyhle samolepky můžete nalepit téměř na jakýkoliv povrch a nemusíte se bát ani sluníčka, vlhka. Pokud vás omrzí, vždycky je můžete odlepit a následně přilepit zase jinam.

Nabídka už je tak široká, že si vybere téměř každý. Navíc existuje hned několik stovek dekorů, a každý se hodí do jiného pokoje a ani jejich cena není nikterak závratná, pořídíte je už za necelou stokorunu. Pokud chcete mít originální samolepku, můžete si navrhnout vlastní vzor. Jednoduchá je i jejich samotná instalace, a pokud zvolíte kvalitnější samolepky, při sundání ze stěny nepoškodí původní malbu.

vzor

Moderní tapety, obrázky a gobelín
Tapety hlásí velký návrat. Ovšem zapomeňte na klasické papírové tapety, které za pár měsíců zešedly a u strop se začaly odlepovat. Moderní tapety díky speciální úpravě vydrží několik let a vyrábí se navíc z různých materiálů. Pokud chcete přeci jenom maličko investovat, podívejte se po zajímavém gobelínu nebo velkoformátových obrazech.