Víte, proč je nábytek z masivu mezi lidmi tolik oblíbený? Je to jasné – ten, kdo si zvolí nábytek z masivního dřeva, vsadí na prvotřídní kvalitu, kterou mu žádný jiný materiál nemůže nabídnout, tomu věřte.
mlha v borovicovem lese

A ano, je to pravda, nábytek z masivního dřeva je mnohem dražší než dřevotřískový nábytek. Není se čemu divit. Je to totiž volba mezi tím, zda si koupíte skutečné dřevo anebo jen dřevěný odpad. I dřevotříska bývá mnohými výrobci označována jako dřevěný nábytek, ale není to ani trochu pravda, tomu věřte. Dřevotřískové desky se vyrábějí z dřevěného odpadu – malých kousků dřeva a třísek, které zbyly po výrobě skutečného dřevěného nábytku. Tyto zbytky se posléze spojí syntetickými lepidly a slisují do desek. Na jednu stranu je to bohulibé, že i odpad se dá dobře využít. Ovšem na druhou stranu by si měl každý kupec takového materiálu dobře uvědomit, že cokoli, co obsahuje chemické látky, uvolňuje jejich výpary do okolí. A to je v uzavřeném interiéru, ve kterém neproudí vzduch stejně jako ve venkovním prostoru, nemalý problém. Syntetická lepidla se tak pomalu uvolňují do ovzduší a otravují vzduch, který dýcháte. Spekuluje se o tom, že takový nábytek může být jednou z příčin nárůstu rakovinotvorných onemocnění. Jistě i vy jste si již všimli, že interiéry vybavené levným novým nábytkem mají určitý specifický zápach – a to je právě ono, to, o čem mluvíme.
klidný spánek
Takže pokud nemáte náhodou na vybranou a nemůžete si z finančního hlediska dovolit nic lepšího, než je nábytek z dřevotřísky, vyberte si alespoň ten kvalitní, s nejpříznivější emisní třídou, ze kterého by se mělo výparů uvolňovat co nejméně. Ovšem pokud jde o místnosti, kde trávíme mnoho času, jako je třeba ložnice, kde spíme, vyplatí se alespoň tam vsadit na skutečné dřevo. Například dřevěné postele 180×200 cm vám nabídnou maximální pohodlí, zdravé prostředí a krásu na první pohled.