Pročítání katalogů cestovních kanceláří, hodiny brouzdání na internetu pro hledání nejlepší volby dovolené. V době všudypřítomných srovnávačů na internetu i pro pobyty u moře se tato činnost dá zúžit na méně hodin. Stanovíte si totiž vaše kritéria, jakými můžou být například délka pobytu, stravování, počet hvězdiček hotelu, destinace, doprava a především cena. Podle těchto informací hledáte mezi menším množstvím nabídek pro co nejefektivnější výběr.
relaxační dovolená.jpg
Češi mají rádi své pohodlí, nebojí se proto si vyjet na dovolenou vlastním autem přes tisíc kilometrů na chorvatské a italské pláže, někdo se nebojí zajet si vlastní dopravou do Řecka. Určujete si sami svoji rychlost, dobu odjezdu, četnost a místa přestávek nebo také výlety po trase. Spoustu hodin ale ušetříte letadlem, cena letenek klesá a k evropskému moři se dostanete klidně za 2 hodiny.
Největší obavy mají lidé z příprav, které můžou být naprosto zbytečné , například strach, že něco zapomenou nebo bude něco na místě v nepořádku či se něco přihodí na cestě, klidně už v Česku to může být srážka s lesní zvěří. Není tajemstvím, že do ceny zájezdu přes cestovní kancelář je započtena „provize“, která zvýší konečnou cenu. Pokud se tedy vydáte vlastním autem a ubytování si dohodnete sami můžete ušetřit několik tisíc korun. Některé rodiny naopak vyrazí do destinace na vlastní pěst a hledají ubytování až na místě.
myšlenky na dovolenou.jpg
Po příjezdu do jakéhokoli turisticky oblíbeného místa například v Chorvatsku uvidíte na krajnicích místní obyvatelé, kteří drží cedulku, že nabízejí ubytování. Chtějí mít zaplněný apartmán ve svých domech, a tak poskytnou příjemný pobyt za poměrně nízké peníze.
Poznávací zájezdy v nabídkách cestovek mají v drtivé většině přesně daný program. O některé fakultativní zájezdy nemusíte mít vůbec zájem, přesto se jim nevyhnete. Nejenom z tohoto důvodu lépe využijete vlastní dopravu k prozkoumávání koutů země podle svých představ, přání a chutí. Maximálně se vám vyhne sleva za skupinu, která by se při zájezdu uplatnila.
Záleží samozřejmě jen a jen na vás, jak dovolenou pojmete.